Несправність холодильника: як вирішити проблему самотужки

Як і будь-яка інша побутова техніка, холодильники з часом виходять з ладу. Аби уникнути швидкого псування продуктів, краще мати в запасі загальні знання про те, як працює камера. Існує чимало несправностей, які ви можете усунути самостійно, не викликаючи спеціалістів, або ж у випадку серйозної поломки принаймні підготувати холодильник до приходу майстра.

Зокрема, мова йде про відсутність світла при відкриванні дверцят, недостатнє охолодження продуктів чи, скажімо, усунення вологи, яка утворюється під агрегатом. Ці та інші проблеми можна вирішити самому. До вашої уваги кілька порад, що допоможуть самостійно розібратися у несправності холодильника.

Деякі несправності виникають через часті перепади напруги. Подібну проблему вирішують швидко – всього лише за допомогою купівлі стабілізатора напруги.

Якщо у холодильнику погасло світло, насамперед перевірте лампу розжарення. Цілком можливо, що вона могла перегоріти. У такому випадку достатньо відключити техніку від мережі живлення, демонтувати плафон і самотужки замінити елемент, що перегорів.

Утворення конденсату в нижній частині агрегату може свідчити про засмічення дренажних трубок. Тут спеціалісти радять прочистити систему розчином так званої “марганцівки”. При цьому очищувати труби краще засобом низької концентрації. Що стосується накопичування води, то одна з можливих причин – неправильне розміщення продуктів. Мова про те, що продукти надто щільно притиснуті до холодильної камери і вода потрапляє у дренажну систему, а стікає по продуктах. Ніяких труднощів – просто відсуньте продукти від задньої стінки камери.

Недостатнє охолодження у камері є наслідком багатьох помилок, допущених у часі тривалої експлуатації. Так, рівень охолодження погіршується, якщо дверцята холодильника надто довго були відкритими або ж ви неодноразово клали у камеру неохолоджені страви. Отож, для початку – рівень охолодження потрібно перевірити, можна спробувати розморозити камеру. Проте якщо після розморожування нічого не змінюється, варто все ж зателефонувати спеціалістам.

І нарешті про усунення надмірного шуму. Перш ніж замовляти ремонт у майстра переконайтесь, що все гаразд з резиновими опорами, що холодильник рівно стоїть (на рівній підлозі) і не має тісного контакту з меблями та стіною.

Бажаємо успіхів! І нехай дрібні несправності не псують вам настрій!