Що найчастіше ламається у холодильнику?

Жоден з побутових приладів не має такого важливого значення як холодильник. Поламатись може будь-що, але це не викликає особливих побутових проблем. А ось без холодильника буквально як без рук.

Щоб там не стверджували виробники на рахунок надійності та довговічності свого обладнання, усі холодильники ламаються. І далеко не завжди у цьому винувата недобросовісність виробника. Просто кожному побутовому приладу потрібен відповідний  догляд, – тому несправності часто пов’язані із неправильною експлуатацією холодильного обладнання. Слід завжди пам’ятати, що у такому випадку більшість виробників не дають гарантії на ремонту.

Причини несправностей

Сучасні холодильники ламаються нечасто, але часом буває. У більшості випадків причиною є перепади напруги, тому краще придбати стабілізатор.

Усі види несправностей можна поділити на механічні та електричні.

 1. Вихід з ладу терморегулятора – трапляється найчастіше в моделях усіх виробників. Необхідно замінити компресор.
 2. Вихід з ладу компресора. Як правило з вини споживача через надмірне навантаження на компресор або попадання води в електроніку.
 3. Вихід з ладу електронного блоку може статись через попадання в нього води та короткого замикання. Це може спровокувати поломку захисного реле та компресора.
 4. Холодильник не морозить. Складна несправність, тому без виклику майстра не обійтись.
 5. Утворення снігової «шуби». Причинами можуть бути нещільно закриті дверцята, несправність компресора, мікротріщини у холодильній системі. Необхідно викликати спеціаліста.
 6. Нещільно прикриті двері холодильника. Необхідне регулювання двері.
 7. У холодильнику накопичується вода. Ймовірно, причина у дренажній системі. Якщо просто засмітилась зливна труба, можна спробувати подолати проблему самостійно.
 8. Горить червоне світло. Це означає, що температура не нижче 10 градусів. Якщо Ви поклали у холодильник забагато продуктів, то через пару годин усе нормалізується само по собі. Причиною можуть бути також і нещільно закриті двері. В іншому разі вам знадобиться досвідчений майстер.
 9. Не працює компресор – відсутня напруга, поламався терморегулятор, вийшло з ладу пускове реле, згоріли обмотки компресора. Викликайте майстра.
 10. Холодильник надто шумить та гуде. Шум може створювати несправний вентилятор або мотор компресора. Можливий знос двигуна або висихання гумових компенсаторів.
 11. Не світиться дисплей. Такого роду проблеми найчастіше виникають через несправності в електричній мережі або живленні холодильника. Цю роботу краще довірити майстру.
 12. Механічне ушкодження випарника. Якщо волога не проникла у компресор, холодильник ще можна врятувати. Ступінь складності ремонту визначить майстер.
 13. Холодильник подає звуковий сигнал. Це означає технічну неполадку. Точний діагноз може встановити лише спеціаліст.
 14. На дисплеї відображаються незрозумілі символи.  В цьому випадку слід відразу викликати спеціаліста, адже без документації і досвіду ремонтувати електронні системи абсолютно неможливо.
 15. Неприємний запах.  Причиною, скоріше за все, є зіпсуті продукти. Холодильник треба відключити, розморозити та ретельно вимити з допомогою спеціальних засобів. Вимкнений холодильник не слід закривати, оскільки в цьому випадку запах не зникне ніколи.
 16. Випарник вкрився інеєм. Можливо порушено герметичність через деформацію дверей або пошкодження гумового ущільника. Щоб цього не сталося, треба частіше розморожувати холодильник.

Холодильники – дуже невибаглива техніка і можуть служити 10-15 років. Для їхньої нормальної роботи треба лише притримуватись інструкцій та розморожувати не рідше, ніж раз на півроку. Холодильники з системою NO FROST взагалі не вимагають догляду – треба лише періодично їх мити для уникнення неприємного запаху.