Топ 3 небезпеки побутової техніки

Здавалося б, що може бути безпечніше за побутові прилади. Ми користуємось ними кожен день. Наші діти також завжди знаходяться поряд та використовують їх для своїх потреб змалечку. Щоразу ми стаємо більш залежними від звичної техніки та не уявляємо життя без холодильника, електрочайника і т.д.

Та кожен з цих приладів таїть у собі свою небезпеку і при неправильному використанні може привести до жахливих наслідків.

Запропонований нижче рейтинг – американський, проте з ростом популярності деяких з видів техніки, він може бути корисним і для українського споживача.

Топ 3 небезпеки від приладів домашнього ужитку

Сушильна машина: справжня пожежа

У США сушильні машини спричиняють 1000 великих пожеж кожного року. Головна причина? Нитки та волокно з одягу забивають систему вентиляції, що спричиняє миттєве загорання.

Як попередити пожежу?
Очищайте вентиляційну систему зсередини аж до зовнішнього виходу повітря хоча б раз у рік. Ви можете зробити це самостійно довгою щіткою або ж викликавши майстра.

Газонокосилка

Сміття та предмети, що потрапили у траву, підкидаються угору на швидкості 100 миль в годину. Це може бути іграшка, камінь, шматок пластику, дерева чи металу. Такий удар зазвичай приводить до важких поранень та, навіть, летальних наслідків.

Як уникнути нещастя?

  • Змінюйте леза кожних 1-2 роки в залежності від інтенсивності використання. Це не коштує дорого та може врятувати вам життя.
  • Діти та домашні тварини не повинні знаходитись поблизу, поки газонокосилка працює.
  • Не витягайте та не зміщуйте дефлектор, що містить в пристрої, оскільки предмети, що потрапляють всередину політатимуть довшу відстань.
  • Перевіряйте резиновий щит, що знаходится позаду. Він призначений для затримки великих предметів та захисту користувача.

Мікрохвильовка: ризик удару током

Незважаючи на свій невеличкий розмір в порівнянні з іншою побутовою технікою, мікрохвильова піч зберігає в конденсаторі тисячі вольт електроенергії, навіть, якщо виключена з електромережі. Ефект від такого удару можна порівняти з ударом електрикою 30-ма розетками одночасно.

Як уникнути біди?

  • Не ремонтуйте мікрохвильовку самостійно. Для цього безпечніше викликати майстра.
  • Не користуйтесь старою технікою: інколи за ремонт теж треба дорого заплатити. Тому варто докласти-відкласти трохи коштів з сімейного бюджету та купити нову СВЧ-піч.

Будьте обережними зі побутовими приладами: наскільки простими вони б не здавалися, недбалий догляд та використання можуть стати причиною тяжких наслідків.