Як не помилитися при виборі газової плити

gas-stoveВ процесі приготування їжі без плити не обійтись. Зараз електричні плити активно витісняють газові.

Електричні плити дещо кращі за газові, бо не виділяють в атмосферу продуктів горіння. З такою плитою не станеться ніяких прикростей через витік газу, що часто є причиною вибухів та смерті людей.

Проте газові плити міцно тримають свої позиції. Переважно всі населені пункти газифіковані і мешканці просто не бачать потреба переходити на електричні плити. Та навіть там, куди газифікація ще не добралась, дачі наприклад, за старою звичкою користуються переважно газовими балонами.

Вибираючи між газовою і електричною плитою варто врахувати особливості кожної з них. 

На газовій плиті їжа розігріється швидше, ніж на електричній, бо конфорки розігріваються швидше. Крім того кухар сам може регулювати потік газу, і за потреби швидко вимкнути його.

Обираючи плиту дуже важливо врахувати її розміри. Стандартні плити мають у висоту 85 сантиметрів і поверхня для приготування їжі має 4 конфорки. Однак останнім часом виробники пропонують і плити з 6 конфорками, зручніше, але за розмірами така плита більша. У стандартних же плитах передбачено конфорки різного діаметру та потужності.

Для утримання позицій в конкурентній боротьбі з електричними плитами виробники додають газовим нові функції. Однією з таких функцій є авто запалювання. Варто лише відкрити газ та натиснути на спеціальну кнопку, і ніякої мороки із сірниками і п’єзо запальничками. Дуже корисною є функція газ-стоп. Вона передбачає автоматичне припинення подачі газу в разі згасання вогню, наприклад, якщо збіжить молоко чи суп.

Серед останніх ноу-хау – комплектація газових плит електричними духовками. Такі духовки рівномірно і добре нагріваються, завдяки спеціальному вентилятору, який розприділяє тепло. Зараз і духовки мають багато додаткових функцій. Наприклад, електрогриль, вертель, теплоізоляційне скло, яке вбереже маленьких дітей від опіків.

Сучасні плити також мають внутрішнє підсвічування, термометр, таймер та функцію подачі звукового сигналу та іноді навіть функцію автоматичного вимкнення після подачі звукового сигналу.

Деякі моделі є комбінованими, тобто мають і газові і електричні конфорки. Це справді зручно, особливо якщо у Вас трапляються перебої з електрикою чи газопостачанням.

Ціна професійних кухарських плит може сягати кілька тисяч доларів, а проста і функціональна модель для приготування їжі вдома обійдеться у 200 доларів. Найпопулярніші плити в діапазоні від 200 до 500 умовних одиниць. Найпопулярнішою є продукція таких фірм як Indesit, ARDO, Bosch,BEKO.