Вибираємо кондиціонер

air_conditioningКоли настає літня спека ми починаємо мріяти про море, прохолоду озера, чи принаймі легкий вітерець. Приємну прохолоду вдома чи офісі можна забезпечити за допомогою кондиціонера.

Вони бувають дуже різними. І різняться не лише за формою, дизайном, установкою, а й за потужністю. Розрахунок необхідної потужності роблять в залежності від параметрів приміщення, де він буде встановлений. Якщо поставити кондиціонер, який своєю потужністю не розрахований на роботу в певному приміщенні Ви просто не отримаєте належного охолодження.

За конструкцією кондиціонери поділяються на два види – спліт-системи і моноблоки. Для домашнього користування зручнішими є спліт-системи.

Спліт – система складається із зовнішнього та внутрішнього блоків. Зовнішній блок встановлюють на вулиці та кріплять до стіни будинку. Внутрішній блок монтують в кімнаті, яку треба охолоджувати. Взаємодіють вони завдяки фреоновій магістралі та електричному кабелю, за допомогою останнього здійснюють керування зовнішнім блоком.

Сьогодні на ринку досить багато різних спліт-система, кожна з яких має свої конструктивні особливості.

Прародичами сучасних спліт – систем можна вважати віконні кондиціонери, які встановлювали у віконні прорізи. Такі кондиціонери давно застаріли і їх зараз майже не виготовляють.

Одними з найпоширеніших та найпопулярніших є настінні кондиціонери. Їх встановлюють в помешканнях та офісах. Керування такими кондиціонерами здійснюється за допомогою спеціального пульта, на якому можна виставити всі параметри роботи техніки, наприклад, температуру.

Є також канальні кондиціонери. Їх рекомендують встановлювати там, де є потреба кондиціонувати відразу кілька приміщень, наприклад, заміські будинки, чи великі офіси. Монтаж таких кондиціонерів завдає багато клопотів і таку систему кондиціонування слід закладати і передбачати ще при будівництві будівлі.

Відносною новинкою на ринку кондиціонерів є мобільні кондиціонери. Для початку роботи такий пристрій не вимагає ні складного монтажу ні спеціальної підготовки. Достатньо лише увімкнути пристрій в розетку і вивести шланг на вулицю. Але варто враховувати що такий кондиціонер створює багато шуму та обмежену потужність, що не дозволяє використовувати його у приміщеннях з великою площею. Відрізняються від інших вони й високою вартістю.

Зауважимо, що якщо кондиціонер довго не використовувати, то він може вийти з ладу, тож його треба періодично вмикати. Також деякі моделі кондиціонерів можуть працювати як опалювальні прилади. Взимку від них користі мало, але вони забезпечать цілковитий комфорт восени чи на весні.