Вибираємо праску!

ironБез праски в сучасному домі не обійтись. Адже щоб одяг виглядав охайно і акуратно його треба обов’язково прасувати . Та й крім надання речам достойного вигляду термічна обробка тканин дозволяє позбутись шкідливих, небезпечних для здоров’я вірусів та бацил.

Праски бувають різних видів – прості, парові та з парогенератором.

Найпоширенішими є парові праски. Саме їх ми використовуємо в побуті. Прості праски майже не виготовляють, оскільки на них немає попиту. Праски ж з парогенератором використовують там, де потрібно виконувати великі об’єми роботи, наприклад, в ательє, салонах, пральнях чи майстернях. І коштують такі праски чи не вп’ятеро дорожче за парові.

Найважливіший елемент будь-якої праски – підошва.

Зараз виробники намагаються максимально покращити характеристики підошви – знизити тертя при прасуванні та захистити поверхню підошви від ушкоджень.

Підошва має рівномірно розприділяти тепло.

Для покриття підошви праски виробники використовують різні матеріали, наприклад, нержавіючу чи хромовану сталь, алюміній, чи алюміній з антипригарним покриттям Teflon, Ceralon, металокераміку.

Підошви з нержавіючої сталі достатньо міцні, не дряпаються, добре нагріваються та остигають, їх легко чистити. Проте такі праски можуть бути важчими за інші, нагрівання і охолодження підошви відбувається довше ніж у прасок з алюмінієвою підошвою.

Алюмінієві підошви дуже швидко нагріваються та остигають. Та мінусом алюмінієвої підошви є те, що її дуже легко пошкодити.

Підошви прасок з кераміки майже ідеальні. Праска з такою підошвою легко ковзає по тканині, не зминає її, та легко чиститься.

Ефективність прасування залежить від потужності праски. Оптимальною називають потужність в 1600 Вт. В залежності від моделі праски потужність може змінюватись. Якщо Ви часто поспішаєте,Вам, безумовно, знадобиться праска, яка швидко нагрівається та остигає.

Дуже важливо, щоб праска точно підтримувала задану температуру. Від цього залежить якість прасування загалом та для прасування делікатних тканин, наприклад, шовку.

Кожна сучасна праска зазвичай має різні температурні режими призначені для прасування різних видів тканин. Також праски мають так звані функції подання пари – парові удари, коли праска від натискання кнопки видає вдвічі більше пари. Ця функція буде корисною при розпрасовуванні складок, зам’ятих чи пересушених речей. Також більшість прасок мають функцію розприскування, коли з носика праски подається вода.

Тепер можна не хвилюватись, що праска «потече». Запобігає витіканню води з резервуара праски спеціальна система dripstop.

Також тепер можна не хвилюватись, якщо Ви ненароком забули вимкнути праску з розетки. У більшості сучасних прасок є система автоматичного вимкнення, якщо нею не користуються впродовж певного часу.